Skip to content

Zveme Vás na výlet na Milešovku, který bude doplněn o odbornou exkurzi na meteorologickou observatoř Ústavu fyziky atmosféry Akademie věd.

Sraz 19.10.2019 v 9.00 na návsi v Klenči. Následuje individuální doprava auty do Milešova, výšlap na vrchol, kde proběhne exkurze a občerstvení v turistické chatě, kde probíhá akce Burčáková Milešovka. Následuje návrat druhou stranou zpět do Milešova. Předpokládaná délka výletu je cca 4-5 hodin.

Letáček akce v PDF

Aktuality se před akcí objeví zde na webu.

Zveme Vás na pěší výlet, který proběhne při vhodném počasí 30.3.2019. Sejít bychom se měli na návsi v Klenči v 9:00. Následně se vydáme auty do Lovosic. Plánujeme cestu přes Lovoš a Opárenské údolí se zastávkami v turistické chatě na Lovoši a resturaci v Opárenském mlýně.

26.3. - Na víkend je objednáno slunečné a teplé počasí. Zdá se, že to opravdu v sobotu vyjde. Další update situace čekejte v pátek.

Byla to běžecká akce pořádaná pro širokou veřejnost. Vše se odehrávalo v ulici Pod Borky a na trojúhelníku u dálnice.

Start prvního závodu byl v 10 hodin. V dětské kategorii se závodilo na tratích 200, 500 a 1 000 metrů. Každé dítě dostalo při registraci batůžek s nápojem a energetickou tyčinku. Při doběhu do cíle obdržel každý medaili a první tři z každé kategorie poháry a po odevzdání startovního čísla ještě pití a koblihu.

Dospěláci vyběhli na trať 3 km. Aby se mohli zúčastnit i méně zdatní závodníci, byl to závod na odhadnutý čas. Vyhrál ten, kdo nejlépe odhadl svůj výkon. Hodnotili se zvlášť muži a ženy. První tři dostali věcné dary.

Tratě celkem absolvovalo 61 závodníků, z toho 17 v dospělé kategorii.

Závod se nám povedl perfektně připravit, za což všem, kteří pomáhali moc děkuji a také vyšlo i počasí.

Tuto akci bychom mohli pořádat i příště.

Kléma

Výsledky jednotlivých závodů:

200 m (2013 a mladší)

 1. Jakub Myslivec
 2. Otto Starý
 3. Natálka Ptáčková

500 m (2009 – 2012)

 1. Filip Švec
 2. Jan Zíta
 3. Lukáš Zemanec

1000 m (2004 – 2008)

 1. Honza Chabada
 2. Jiří Zemanec
 3. Nikola Zaňková

3 km ženy

 1. Anna Fefrčíková
 2. Petra Řeháková
 3. Týna Kubrichtová

3 km muži

 1. Jan Vaněk
 2. Jan Procházka
 3. Radek Myslivec

Další naší společnou akcí byl charitativní běh "Pomáháme gorilám".

Svým startovným, koupením trička a odevzdáním starého mobilu jsme přispěli na ZOO Praha a na pořízení vybavení pro strážce lesa ve střední Africe, kde žije gorila nížinná.

Start byl naplánován na druhou hodinu odpolední a běželo se od Trojského zámku po cyklostezce podél Vltavy. Běželi jsme trať 5 km ( Renata K., Šárka M., Kristýna K., Dáša K., Zdeněk Š., Jirka K. ). V dětské kategorii se účastnila Klárka Š. a přivezla si medaili.

Na trati nás povzbuzovala Jana Š., Lenka Š. a Martin M.

Kapacita závodu byla naplněna, vyběhlo 601 závodníků na 5 a 10 km. Všichni jsme doběhli v pořádku a s pocitem, že jsme udělali něco pro sebe a přispěli též na dobrou věc.

Díky všem za účast.

Kléma

První naše společná akce svolaná trochu narychlo byl výlet na kopec v Českém středohoří nad osadou Režný Újezd asi 6 km severozápadně od Lovosic, na vrch Boreč.

Narychlo proto, abychom mohli ještě dobře pozorovat geologickou zvláštnost tohoto kopce, která je nejlépe patrná při teplotách blížících se 0°C a nižších.

Soustavou puklin se vzduch v zimních měsících při úpatí nasává, uvnitř se ohřívá od okolní horniny a nahoře na temeni kopce je vyfukován do ovzduší. Měli jsme tedy krásnou příležitost tento jev pozorovat, neboť teplota při úpatí byla 2°C a teploměr v průduchu na kopci ukazoval okolo 15°C.

Od úpatí až k vrcholu vede okružní naučná stezka s dvěma vyhlídkami. Viditelnost byla dobrá, takže jsme si užili i výhledů do okolí. Sestup byl zakončen občerstvením a zakoupením turistických známek.

Výlet se vydařil, zúčastnilo se 12 klenečských občanů.

Jirka K.

Start – závod – cíl

Stojím v koridoru u Rudolfina, slyším startovní výstřel a Smetanovu Vltavu (vzpomínám po kolikáté - po páté?). Už běžím, Smetanovo nábřeží, Tančící dům, cesta na Vršovice, otočka, přes Palackého most, Smíchov a pivovar, otočka 6 km, podél Vltavy, most Legií (Renata mi podává energetický gel a vodu), 10 km, Mánesův most, nábřeží E. Beneše, Bubenečské nábřeží, přebíhám Libeňský most, 16 km, Holešovice, Čechův most, 20 km, seběh na Mánesův most (Renata mě povzbuzuje do posledních metrů), rovinka u Rudolfína a cíl. Čas přes dvě hodiny, musím být spokojený (naběhané kilometry tomu odpovídají). Na krku mě hřeje medaile.

Opět nezapomenutelný běžecký zážitek.

Jirka K.

Sraz byl již tradičně na klenečské návsi v 10 hodin. Sešlo se celkem 16 cyklistů a po úvodní fotce jsme vyrazili na trať, která měřila 31 km. Z Klenče jsme se vydali do Roudnice na cyklostezku, z které jsme sjeli až v Libotenicích u kostelíčka. Poté jsme po silnici dorazili k přívozu do Nučniček. Zde jsme se občerstvili, nabrali sílu a nechali se převézt na druhý břeh. Poté jsme opět najeli na cyklostezku a zastavili až u Trumpetky, kde byl naplánován oběd. Další cesta vedla přes Lounky, Černěves a Vědomice do oblíbené cukrárny v Roudnice. Následovala cesta do Klenče.

Počasí nám přálo a tentokrát jsme to zvládli bez defektů. Rozjížděli jsme se s tím, že se už těšíme na příští výlet.

Díky všem za krásný výlet.

Kléma

Zveme všechny sportovce na celodenní cyklovýlet v neděli 24.9.2017.

Sraz v 9:00 na návsi v Klenči.

Tempo zvolíme výletní, vhodné i pro děti, s častými zastávkami na občerstvenía na kochání se naší krásnou přírodou. Je rovnež zajištěn nouzový svoz automobilem pro unavené účastníky.

Pokud by nevyšlo počasí, cyklovýlet se přesune na následující neděli 30.9.2017.

Plakát zde

Náš spolek pořádal Dětskou akademii u příležitosti Dne matek na sále kulturního domu v Klenči.
Bylo připraveno drobné občerstvení na stolech a též u baru. Při vstupu do sálu každá maminka, babička obdržela kytičku. Po úvodním přivítání a přání maminkám k jejich svátku vystoupili dětské soubory Mažoretka Hvězdičky a Dračice, taneční skupina Break Dance z Roudnice nad Labem, taneční studio Sanny – Caramels z Roudnice nad Labem a Klenečský pěvecký sbor. Malé mažoretky Hvězdičky zarecitovaly básničky věnované maminkám.
Vystoupení se líbila. Chtěl bych poděkovat všem zúčastněným za pěknou zábavu a kamarádům za pomoc při organizaci této akce, obci Kleneč za podporu.

Díky Kléma

Úvodní závod naší sezóny se konal netradičně v přístavišti u mostu, neboť loděnice KVS Štětí prochází komplexní rekonstrukcí.

Postavili jsme stan, pokukovali po soupeřích a po občerstvení. Tentokrát jsme neměli problém s posádkou, protože nás bylo 22, někteří však úplní nováčci.

Přihlášeni jsme byli na závody mixů dvacítek GP sport a open desítek. Do desítek OPEN se přihlásilo 11 posádek. Naší posádku tvořili ti mladší a my starší jsme se koncentrovali a šetřili síly na dvacítky.

200 m OPEN (10):

Rozjížďka B – startovalo 5 lodí, my jsme skončili třetí,

Semifinále  - startovalo 5 lodí, my jsem skončili pátí ve velmi silné skupině,

Finále B o 6.-11.místo – naši borci skončili první.

Bylo z toho pěkné 6.místo.

1000 m OPEN (10) :

Měli jsme to perfektně rozjeto, všechny posádky vyráželi před námi a na kormidle Humída. To jsme však netušili, že kormidelník je již značně unaven požíváním alkoholických nápojů. Při rozpádlování s námi narazil do mostního sloupu a to byl teprve začátek. Během závodu s námi několikrát podjel bójku a v začátkách neudržel směr a točil dokola, takže jsme ztratili několik desítek sekund. Je s podivem, že nás nediskvalifikovali. Přesto jsme na čas předjeli dvě posádky a skončili devátí.

Do dvacítek MIX se přihlásilo 12 posádek.

200 m MIX (20) :

Rozjižďka A – startovaly 4 lodě, my skončili třetí,

Čtvrtfinále – startovaly 3 lodě, my skončili druzí,

Finále C – startovaly 4 lodě, my skončili třetí.

Bylo z toho celkové 11.místo.

1000 m MIX (20) :

Čekal nás poslední závod dne, dost se ochladilo a začalo krápat, nic moc ideálního. Start se nám podařil, tempo bylo ideální a tak jsme hned na první otáčce předjeli Dragon Team Plzeň. Na poslední otáčce nás dojela Haka a došlo ke kolizi, z které jsme se obě lodě rychle vypořádali a dospurtovali do cíle. Byl z toho 10. nejrychlejší čas.

Chtěl bych poděkovat všem za předvedené výkony - nováčkům zvlášť i když vím, že to počasí a dlouhá trať pro někoho z vás nebyla vůbec jednoduchá. Těším se na tréninky a další závody.

Díky Kléma